KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12023308
*
nr 1202 3308
Sven Linderoth
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1910, bäck. Olja på duk, 52x34 cm
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 20:29:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 10:15:03
1
100 kr
10/9 19:14:16
2
150 kr
10/9 20:14:08
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Läs mer om Sven Linderoth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven linderoth sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
*
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Läs mer om Sven Linderoth
nr 1202 3308
Sven Linderoth
(1859-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1910, bäck. Olja på duk, 52x34 cm
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 10:15:03 | 1 | 100 kr |
10/9 19:14:16 | 2 | 150 kr |
10/9 20:14:08 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Linderoth
Sven Linderoth, svensk bildkonstnär född 1859, död 1934.Läs mer om Sven Linderoth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bäck olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven linderoth sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14